вівторок, 23 грудня 2014 р.

Порядок стягнення витрат виконавчого провадження

Стягнення витрат виконавчого провадження  здійснюється у порядку, визначеному статтею 41 Закону України «Про виконавче провадження».
Витрати  органів державної виконавчої служби, пов'язані з організацією та проведенням  виконавчих дій щодо забезпечення примусового виконання рішень, є витратами виконавчого провадження.
Витрати виконавчого провадження здійснюються за рахунок коштів Державного   бюджету України та коштів виконавчого провадження, які використовуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Кошти виконавчого провадження складаються з:
-        авансового внеску стягувача на організацію  та  проведення виконавчих дій;
-        стягнутих з боржника витрат,  пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій;
-        інших надходжень, що не суперечать законодавству.
До  витрат,  пов'язаних  з  організацією  та   проведенням виконавчих дій, належать кошти, за рахунок яких здійснено оплату:
     1) перевезення, зберігання і реалізації майна боржника;
     2) послуг   експертів,   суб'єктів   оціночної  діяльності  - суб'єктів господарювання та інших осіб,  залучених у встановленому законом порядку до провадження виконавчих дій;
     3) поштового переказу стягувачу стягнених аліментних сум;
     4) проведення   розшуку  боржника,  його  майна  або  розшуку дитини;
     5) розміщення оголошення в засобах масової інформації;
     6) виготовлення   та   пересилання   документів   виконавчого провадження,   ведення   Єдиного   державного  реєстру  виконавчих проваджень;
     7) інших  витрат,  необхідних   для   забезпечення   належної організації виконання рішень органами державної виконавчої служби.
Про стягнення з боржника витрат, пов'язаних з організацією та  проведенням  виконавчих  дій,  державний  виконавець  виносить постанову,  яка  затверджується  начальником  відповідного відділу державної  виконавчої  служби.  Зазначена  постанова  надсилається сторонам  не  пізніше наступного робочого дня після її винесення і може бути оскаржена ними до суду у десятиденний строк.
Про розмір витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, державний виконавець відповідно до розрахунку витрат, наданого фінансовою службою відповідного головного управління юстиції, складає акт про витрати, пов'язані з організацією та проведенням виконавчих дій (додаток 1), у якому зазначаються перелік та суми витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій.

Державний виконавець
відділу державної виконавчої служби
Літинського районного управління юстиції                    Живега О.М.